Günlük Giyim İçin Yardımcı Detaylar

Günlük Giyimde Ufak Detaylar

Giyim konusuna gelince herkesin söyleyecek ufak tefek ayrıntı sözleri vardır.Elbette kadınlar için bu konu atomu parçalamaktan çok daha zor ve önemlidir diyebiliriz.Hal böyle olunca giyinmek tartışmasız zor, bir o kadar da zevkli bir iştir.Bazıları için bu konu fazla önem arz etmiyor gibi görünsede durum aslında hiç de öyle değildir.Her kadın giyimine özen gösterir, bu bir eşofman giymek dahi olsa böyledir.

Giyim konusunda elbetteki herkesin kendi tarzı ve zevkleri vardır.Tabiki bu tarzlar doğrultulsunda giyinmeniz sizi güvende ve güzel hissettirecektir.Bunun yanında bazı detay bilgiler giyiminizi daha üst seviyelere taşımanızı kolaylaştıracaktır.İşte biz de bunlardan bahsetmek için buradayız.

Bu konuda bahsedeceğimiz ilk şey tabiki vücut tipinizi bilmek olacak.Kendi vücudunuzu tanıyarak, vücut tipinizin ne olduğunu bilerek alışveriş yaptığınızda çok daha verimli bir alışveriş gerçekleştirmiş olursunuz.Aynı zamanda vücudunuzun dezavantajlarını bildiğiniz için etkili ve şık görünüm elde edebilirsiniz.

Boyunuz kısaysa yalın ve düz kesimleri tercih edin.Aksesuarlarınızı boyunuzla orantılı seçin ,fazla büyük parçalardan kaçının.Kol ve paça boylarınızı gerekiyorsa kısalttırın ama sanki büyük beden giymiş gibi durmamasına dikkat edin.Gereksiz cep , kemer , duble paça gibi enine çizgi yaratan detaylardan uzak durun.Mümkün olduğunca dikey detaylar kullanın.Dokusu fazla kalın ,tüylü kumaşlardan kaçının.Bunlar sizin için kurtarıcı olacak.

Uzun boyluysanız küçük desenlerden kaçının.Kısa üstler yerine uzun üstler tercih edin.Boyunuzla orantılı büyük takılar, büyük çantalar kullanın.Topuksuz ayakkabıların keyfine varın ve fazla miniler yerine uzun etekler giyebilirsiniz.Baştan aşağı renk blokları yaratın.Pantolon ve kol boylarınızın kısa kalmamasına dikkat edin.Üzerinizde küçükmüş gibi bir görüntüyle gezmek istemezsiniz.

Omuzlarınızın genişliği kalçanızın genişliğinden darsa hafif vatkalı giysiler kullanabilirsiniz. Geniş kayık yakalar , enine çizgi yaratarak, omuzlarınızın daha geniş görünmesini sağlar.Çan etekler kullanarak alt kısmınızın daha dar görünmesini sağlayabilirsiniz.Üstünüzde daha açık ve parlak altınızda daha koyu ve mat tonları tercih ederek vücudunuzu dengeleyin.

Geniş omuzlara sahipseniz proporsiyonunuzu dengelemek için dar V yaka kullanarak üstünüzü daha dar gösterin.Kayık yakadan kaçının 0 yani bisiklet yakayı deneyin.Yine renklerle oynayın , üstünüze koyu renk altınıza açık renk giyin.