Takım Elbise Nasıl Olmalı?

Takım Elbise Nasıl Olmalı?

Takım
Takım elbise ,erkeklerin , işe giderken ,özel gün ve gecelerde ya da resmi olunması gereken ortamlarda giymek için dolaplarında bulunması gereken parçalardandır.Her erkeğin dolabında mutlaka bir takım elbisesi vardır.Takım elbise mutlaka erkeklerin tarzını ve bedenlerini uygun olmalıdır.Bedeninize uygun olmayan takım elbise giyerseniz kötü bir görüntüye sahip olursunuz.Takım elbise şıklığı , özgüveni ve resmiyeti temsil eder.

Takım1

Aldığınız takım elbisenin bedeninize tam olarak oturması gerekiyor. Özellikle omuz bölgesinin oturması çok önemlidir.Takım elbisenin kalıbının düzgün olması gerekir.Kravat ve mendil takım elbiseyi tamamlayan unsurlardır.Kravatın kalınlığı yaka dökümü kalınlığı ile eşit olmalıdır.Rengi ise gömleğinizden ve takım elbisenizden her zaman daha koyu olmalıdır.

Kıravat

Takım elbisenizde mendil kullanmaya özen gösterin.Mendil görüntünüzün daha resmi bir hal almasında yardımcı olacaktır.

Mendil

Mendil
Takım elbise içerisine rengine uygun gömlek seçmelisiniz.Giydiğiniz gömlek ile takım elbisenizin yakaları birbirine yakın olmalı , yaka aralığı çok görünmemelidir. Siyah takım elbise resmiyetin ve ciddiyetin göstergesidir.Günlük hayatınızda giymek için gri ve açık renkli takım elbiseleri alabilirsiniz. Takım elbisenizin aksesuarlarınız ile uyum içinde olması gerekiyor, kemere ve ayakkabılarınızın takım elbiseniz ile uyumlu olmasına özen gösteriniz.Günlük kullanım için tek düğmeli takımlarınızın içerisine tişört giyebilirsiniz.Daha resmi kurumlara giderken ya da özel gün ve gecelerde takımınızı gömlekle kullanmanızı öneririz.

Takım2